26 kwi 2014

VI spotkanie szyciowe i Wrocław Szyje Charytatywnie

Ha, 6 spotkanie za nami :) Wyszło bardzo spontaniczne, ale na szczęście frekwencja spoko :) Uszyłyśmy kilka rzeczy na Wrocław Szyje Charytatywnie, zjadłyśmy ciacho, a chłopacy zbili szopkę (tak, dobrze przeczytaliście) :D Poniżej foto relacja, a tymczasem jeszcze kilka słów o samej akcji charytatywnej :)

Grupa Wrocław Szyje zrzesza się i przygotowuje produkty z rękodzieła na licytacje pod hasłem Wrocław Szyje Charytatywnie :) Działamy online na fb oraz na żywo, na kiermaszach. Szyjemy lub robimy biżuterie, fotografujemy i wystawiamy na licytacje, a cały przychód zostaje przekazany na fundację Tobiaszki :) Pierwsza akcja już za nami, a w niej zbieraliśmy na ferie dla podopiecznych fundacji, tym razem zbieramy dla dzieciaków na wakacje :) Przyłączcie się do nas tutaj

fot. Justyna Wójcik

fot. Justyna Wójcik

fot. Justyna Wójcik

fot. Justyna Wójcik

fot. Justyna Wójcik

podarowany przez Niezwykły Świat Zuzanny, do wzięcia tutaj


Kilka słów o działaniach od fundacji: "Dochód z licytacji przedmiotów Wrocław Szyje Charytatywnie zostanie przeznaczony dofinansowanie wyjazdu na kolonie letnie dla najbardziej potrzebujących podopiecznych świetlicy środowiskowej Tobiaszki.

Tegoroczny wyjazd wakacyjny organizujemy w dniach 16 - 29 lipca nad jeziorem Zamkowym w miejscowości Wałcz, w woj. Zachodniopomorskim. Weźmie w nim udział 78 dzieci. Są to w dużej mierze podopieczni świetlicy środowiskowej, którą prowadzi fundacja. Większość z nich pochodzi z rodzin wielodzietnych, o trudnej sytuacji materialnej. W czasie 2 tygodni zapewniamy dzieciom zdrowe spędzanie czasu, liczne atrakcje oraz wypoczynek z dala od blokowisk i problemów rodzinnych. W programie tegorocznych kolonii, oprócz plażowania, kąpieli w jeziorze i dobrej zabawy, znajdują się m.in. zwiedzanie okolicznych bunkrów i bazy głowic nuklearnych, wizyta w parku linowym i poznawanie miasta. 

Koszt wyjazdu dla 1 dziecka to 1140 zł. Co roku otrzymujemy dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze środków publicznych, m.in. z Gminy Wrocław oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Liczymy, że i w tym roku uda nam się pozyskać te środki. Planujemy, że kwota z dotacji, jaka przypadnie na 1 dziecko to 540 zł. Koszt, który będą musieli pokryć rodzice to 600 zł. Mamy świadomość, że nie wszystkich naszych podopiecznych stać na taki wydatek, dlatego dochód z licytacji przeznaczony będzie właśnie dla tych dzieci. 

Wyjazdy wakacyjne organizujemy od 2002 r. Każdego roku wyjeżdża z nami ok. 75 dzieci z rodzin o trudnościach finansowych."


fot. Justyna Wójcik

Podarowana przez Na Maszynie, do wzięcia tutaj

fot. Justyna Wójcik

1 komentarz:

  1. A się Kasia odgrażała, że nie będzie :)

    OdpowiedzUsuń